Kis Szent Teréz Közösség

2016. és 2017. nyarán plébániai tábort szerveztünk Iszkaszentgyörgyön. A táborokban indult baráti kapcsolatok elmélyítésére 2017 szeptemberben Béla atya kezdeményezésére indult a „Fiatal Családközösség”, későbbi nevén a Kis Szent Teréz Közösség.

2018-ban Iszkaszentgyörgyön, 2019-ben Kecskeméten, 2020-ban és 2021-ben Móron szerveztünk plébániai tábort. 2022-ben a nagyvázsonyi plébániai táborban vettünk részt.

Havonta, előre egyeztetett napokon tartunk találkozókat a Plébánián, Béla atya, később Ferenc atya támogatásával. A találkozókon a házaspárok külön teremben beszélgetnek, míg a gyerekek (gyerekvigyázók felügyelete mellett) egy másik teremben játszanak. Sokféle témáról beszélgettünk az elmúlt években: párkapcsolattal, gyermekneveléssel, hitélettel kapcsolatos témák kerültek elő. 2022. szeptembertől Max Lucado: Harc az óriásokkal című könyvéről beszélgetünk.

Többször szerveztünk kirándulásokat, 2022-ben részt vettünk a Rákoshegyi Napok rendezvénysorozat Fakanálviadal főzőversenyén, ahol 3. helyezést értünk el a közösen készített székelykáposztánkkal. 2022 szilveszterén is együtt volt a közösség. Kicsik és nagyok játékkal, imádsággal, szeretettel köszöntöttük az új év kezdetét.

A Kis Szent Teréz közösséghez tartozó gyermekek is összebarátkoztak. A nyári táborokban, a találkozókon, kirándulásokon is jó ismerősként, örömmel vannak együtt. A gyerekek egy része vasárnaponként a ministrálásban és más plébániai közösségi programban is részt vesz, a szülők segítenek a plébániai feladatokban.

Sajnos egy házaspár messzire költözött, de a barátságot továbbra is tartjuk, legalább a nyári táborokban tudunk találkozni.

Jelenleg 6 aktív házaspár jár a közösségbe, de szeretettel várunk újabb jelentkezőket.