Óvodás és iskolás hittancsoport

Kezdetben ovis hittannak indult, azután megnőttek a gyerekek, de mindig jöttek újak is, leginkább a kisebb testvérek, így egy színes, de jól összeszokott csapat alakult ki. A legkisebb négyéves, a legnagyobb 12. Nem csinálunk „iskolát”, hanem kötetlen, jókedvű együttlét a cél játékkal, rajzolással, énekléssel, vetítéssel, de mégis mindig valamilyen lelki tartalommal.

Idén a kisebbekkel egy meséből kiindulva járjuk körül a jó és a rossz viselkedés témáját. Kissyfur egy kis cirkuszi medvebocs, aki az apukájával együtt elszökik a cirkusztól, hogy önálló életet kezdjenek. Menekülésük közben egy nagyon szép vidékre érkeznek, elhatározzák, hogy letelepednek. Kissyfur elkezd járni a helyi iskolába. De sok gonddal kell szembenézniük: a folyóban krokodilok élnek, árvíz fenyeget, és az iskolatársak is sokszor csúnyán viselkednek. Vajon sikerül-e felépíteniük az otthonukat, ahol boldogan élhetnek?

A nagyobbaknak pedig Verne: Két évi vakáció c. regénye a kerettörténet, a cél pedig hasonló, csak egy magasabb szinten. Vajon sikerül-e a15 gyereknek, akik egy elszabadult vitorlással egy lakatlan szigetre kerülnek, otthont teremteni maguknak, és békében élni a természettel és egymással? Mit tesznek jól és mit rosszul?

Amíg a gyerekek játszanak, a szülők is beszélgetnek egymással, így ezt a csoportot is egy kis „családközösségnek” tekinthetjük. Mindenkit szeretettel várunk, aki szeretne csatlakozni. Az alkalmakat a kicsiknek (2. osztályos korig) péntekenként este fél 6-tól 6 óráig, a nagyobbaknak pedig azt követően, este 6 órától 3/4 7-ig tartjuk.