Rózsafűzér Közösség

2013. október 20-án, vasárnap felhívás (***) hangzott el a Szentmise után a Rózsafűzér Közösség megújítására. Elfogadva a felhívásban megfogalmazott szándékot, szép számmal jelentkeztek a közösségbe a hívek, régiek és újak, így 43 fővel újultunk meg.

Az imatitkokat a közösség tagjai névvel és sorszámmal ellátott borítékban kapják meg, és egy „rendező” dobozból önállóan veszik fel. A hónap végén a titkokat visszahelyezve a borítékba, egy „gyűjtő” ládába dobják. Az imaszándékot a plébániai közlésekből lehet megismerni, de egyéni szándékot is meg lehet fogalmazni. Az imádkozás helye és ideje nincs behatárolva, az imádkozó személy egyéni időbeosztása szerint végezhető. A közösséget vezető személy, aki egyben a titkok körforgását is kezeli, figyelemmel kíséri a hívek aktivitását.

A közösség pénzt nem gyűjt, de kisebb adományt (max. havi 100 Ft-ot, ami nem kötelező) elfogad. Ezen összeget az elhasználódott borítékokra, az imatitkok pótlására, valamint elhalálozás esetén 1-1 szál virág vásárlására, rászorulók plébániai segítésére lehet fordítani. A templomban tartott rózsafűzér ájtatosságot a plébániai, hetente kiadott tájékoztatóból lehet megismerni.

Kedves Testvérek, Rákoshegyi hívek!

Keresem azokat az imádkozó híveket, családokat, akik szeretik a Boldogságos Szűzanyát és felajánlják a Rózsafűzér egy tizedének imádkozását minden nap. A Rózsafűzér imádkozása csatlakozás a Szűzanya szándékához. Megerősíti bennünk Jézus iránti figyelmességünket, bizalmunkat a Ráhagyatkozásban. Szándékommal – Béla atyával egyeztetve – a Rózsafűzér Közösséget szeretném megújítani.

A jelentkezők október utolsó szombatjának esti szentmiséje után kapják meg az imatitkot, amit egy hónapon keresztül imádkoznak az Üdvözlégy Mária imádságba foglalva. Az imádkozás nincs életkorhoz kötve, így bátran bíztatom a fiatalokat és a férfiakat, nemcsak a nőket, hogy csatlakozzanak ehhez az imádkozó szándékhoz.

NAPONTA egy TIZED RÓZSAFŰZÉR!

Kelt, Budapest, 2013. október 20-án